דלג לתוכן הראשי
בית ישראלי

אחוז הזכאות לבגרות לפי רשות

מקור ושיטה: אחוז הזכאות לבגרות לפי רשות

ממוצע הרשות המקומית, כולל תלמידים שלומדים בה גם אם הם גרים במקום אחר. אחוזי הבגרות משקפים בעיקר את הרקע של התלמידים, ולכן כדאי להשוות אותם לבתי ספר עם רקע דומה ולא רק לממוצע הארצי.

ב-48 רשויות יש בית ספר תיכוני אחד, ולכן האחוז שלהן הוא של בית הספר הזה.

ליד חלק מהרשויות כתוב ״שיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר״, כמו בעמוד שלהן: בתי ספר רבים ברשות כזו לא מכינים לבגרות. המגזר הוא הרישום של משרד החינוך לכל בית ספר, לא נתון על התושבים.

מקף בשורה: אין נתון לרשות הזאת.

מקור: משרד החינוך, שקיפות בחינוך (shkifut.education.gov.il), תשפ"ד (2024), שנת 2024

איך זה מחושב

176 רשויות, עיריות ומועצות מקומיות, שנת 2024: אחוז הזכאים לתעודת בגרות, הזכאים המצטיינים, ומתמטיקה ואנגלית ב-5 יחידות לימוד. למועצה אזורית אין נתון כזה.

הטבלה מסודרת לפי שם הרשות. אפשר למיין לפי כל עמודה ולבחור מחוז.

איך זה מחושב

האחוז הוא של התלמידים שלומדים בבתי הספר התיכוניים ברשות, גם אם הם גרים במקום אחר. הוא משקף בעיקר את הרקע של התלמידים ואת סוג בתי הספר, ולא את איכות ההוראה. בכל הארץ: 76.6% זכאים.

176 רשויות

אחוז הזכאים לבגרות לפי רשות, שנת 2024
50.5%5.4%6.3%14.4%2
84.7%22.9%19.4%35.3%1
92.0%18.5%27.2%61.7%2
75.1%18.2%11.5%29.8%10
אופקיםשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
58.0%3.3%6.0%26.4%6
79.7%6.4%8.4%39.0%6
93.4%9.2%9.9%50.2%4
95.1%14.1%21.7%71.2%1
79.3%7.2%10.5%48.0%7
81.2%6.9%6.9%18.8%2
אלעדשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
38.6%2.8%4.2%10.6%12
97.8%21.3%28.4%76.0%3
80.5%19.5%19.8%34.0%3
93.2%15.4%25.6%67.5%4
98.5%15.3%17.5%63.5%1
אשדודשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
73.8%10.0%16.2%43.9%25
89.9%16.5%15.7%54.4%16
86.1%19.2%12.0%31.7%5
84.9%7.2%10.1%43.9%4
87.1%9.9%14.9%49.8%22
77.1%14.4%15.9%21.4%1
98.3%5.1%8.5%47.9%1
75.7%2.9%3.5%16.2%1
87.4%17.5%18.6%37.2%4
86.7%2.9%8.7%34.7%1
76.4%8.3%15.7%42.6%5
בית שמששיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
39.3%7.7%7.5%26.0%32
ביתר עיליתשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
16.1%1.6%0.5%4.3%19
בני ברקשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
15.3%2.4%2.4%6.9%25
88.4%20.0%28.4%75.2%1
77.9%3.9%1.7%17.1%2
71.8%1.9%אין נתון14.6%1
84.8%22.5%26.4%35.5%2
86.7%9.3%13.8%51.9%13
84.8%9.8%10.1%31.0%2
96.7%14.3%19.8%54.9%1
85.6%11.4%6.6%29.3%2
55.3%אין נתון2.5%11.9%2
100.0%27.3%24.2%51.5%1
89.4%25.0%20.0%37.2%1
97.7%29.3%40.1%78.3%3
96.6%34.4%28.7%87.5%5
90.0%16.7%20.4%61.1%6
91.5%14.2%24.7%72.6%2
91.4%28.8%35.1%74.8%2
88.4%7.1%14.6%55.1%1
84.2%14.8%7.7%29.6%1
83.2%13.3%8.7%29.1%1
88.7%13.0%12.4%43.5%1
90.0%7.6%14.7%55.6%7
89.9%24.4%26.2%78.9%8
93.8%26.4%32.6%78.2%9
90.8%21.7%28.6%71.2%6
88.2%27.6%19.4%45.9%1
65.2%2.2%2.2%23.2%2
74.2%8.3%12.8%46.5%14
83.5%9.4%20.6%55.3%17
83.7%7.8%8.2%23.3%5
99.1%10.3%15.0%64.5%1
83.1%17.5%21.6%58.7%32
חצור הגליליתשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
58.5%4.5%9.7%25.6%4
68.4%8.2%10.2%52.0%1
טבריהשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
77.5%7.6%8.5%33.4%11
83.2%אין נתון1.1%אין נתון1
77.1%10.9%9.1%22.9%1
87.0%17.5%10.9%52.2%3
70.8%20.5%11.8%39.5%4
79.5%3.2%11.4%53.0%2
77.0%12.6%10.1%33.1%7
91.2%11.5%17.7%54.9%1
יבנאלשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
60.0%אין נתוןאין נתוןאין נתון1
92.6%9.7%17.3%51.3%5
89.6%20.4%19.7%68.3%3
82.8%7.9%10.0%27.8%4
90.4%11.1%20.1%51.0%1
92.2%15.2%18.4%53.9%3
ירושליםשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
50.8%9.7%10.3%31.1%140
91.7%18.2%26.2%49.3%2
83.6%17.4%16.9%32.3%2
84.2%15.8%8.9%25.7%1
73.0%1.8%5.9%23.5%3
88.3%6.9%7.4%42.6%1
80.7%2.8%7.3%12.8%1
78.6%16.7%21.4%69.6%2
91.2%21.8%15.0%38.3%1
92.1%16.9%20.2%48.8%2
85.6%20.7%14.4%34.1%3
71.1%7.8%6.7%16.7%2
86.8%21.5%25.2%71.6%12
70.0%13.0%12.8%32.1%3
75.5%24.8%11.8%42.1%3
80.4%8.0%14.1%41.3%7
78.5%12.5%12.6%43.0%14
63.1%2.5%1.1%13.4%3
74.6%15.9%17.0%53.0%2
62.3%6.1%10.4%25.6%3
95.1%14.2%26.2%49.2%1
87.3%5.4%10.8%37.7%3
66.3%6.3%9.4%33.5%8
מודיעין עיליתשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
3.8%0.7%0.1%1.2%9
92.6%21.3%26.2%76.7%14
88.0%16.3%31.9%74.1%2
97.7%16.6%24.0%81.7%1
93.7%0.8%6.3%38.1%1
94.3%46.2%32.1%59.4%1
94.1%10.7%14.6%58.8%7
87.9%9.1%30.3%54.5%1
69.9%14.8%5.1%22.9%2
82.7%16.7%17.0%50.7%5
81.9%6.4%12.8%43.6%2
70.9%13.2%9.3%24.7%3
79.7%8.0%14.4%38.4%5
84.1%6.4%9.1%55.9%3
85.0%21.2%25.1%43.0%3
92.1%20.6%30.7%75.2%6
75.2%16.9%15.8%33.8%19
92.1%10.5%19.5%62.1%1
נתיבותשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
81.3%6.9%12.0%29.9%8
84.8%9.8%15.7%49.2%25
95.0%15.0%40.0%57.5%1
82.3%29.8%24.6%53.8%5
96.1%15.7%2.0%27.5%1
83.6%14.1%25.8%71.1%1
75.9%14.5%10.8%43.4%1
86.7%6.7%7.5%29.2%1
75.5%8.7%8.3%11.8%2
78.4%7.8%8.2%31.2%9
עמנואלשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
66.7%אין נתון4.2%8.3%1
67.7%5.4%11.3%34.4%2
88.5%5.1%12.2%48.4%7
85.0%21.8%18.2%40.8%4
69.4%6.3%12.2%43.4%6
73.9%6.3%2.6%18.7%2
75.6%0.7%5.0%9.5%4
81.5%13.3%9.2%21.7%4
98.4%8.2%23.0%39.3%1
68.9%9.8%14.5%49.4%5
78.9%15.9%19.6%57.1%36
צפתשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
48.9%5.0%4.9%23.2%9
89.5%16.4%13.8%57.2%2
91.1%15.8%24.7%74.7%1
82.4%14.6%6.4%23.6%4
91.8%9.9%9.9%53.8%2
91.0%31.5%32.3%84.5%3
96.9%8.5%15.5%32.6%2
82.2%9.3%18.3%39.4%5
83.0%10.3%15.3%58.3%2
קריית גתשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
71.7%5.7%11.6%37.4%12
89.9%13.1%20.2%61.4%2
71.0%6.2%14.3%36.1%3
88.5%12.6%18.8%59.6%4
74.1%5.9%6.7%32.5%5
96.4%48.2%42.9%94.6%1
79.8%11.2%11.2%38.0%5
80.7%21.0%23.5%54.6%1
76.8%17.2%12.0%36.1%3
90.6%13.9%19.7%65.8%3
90.9%16.2%24.3%64.1%24
73.4%3.3%6.5%14.4%9
86.6%15.1%20.7%60.5%20
90.5%14.5%10.7%36.0%3
רכסיםשיעור הזכאות מושפע ממגזר בתי הספר
18.3%אין נתוןאין נתון1.6%3
75.4%5.4%7.6%33.2%14
94.7%27.5%29.3%76.9%12
97.3%42.0%40.6%88.7%5
90.1%24.6%30.4%72.3%9
64.9%2.6%8.8%24.6%1
62.2%0.7%3.3%13.4%3
94.1%12.8%22.3%66.3%4
96.4%27.8%31.4%76.7%2
85.1%12.2%18.9%45.9%1
78.0%8.8%9.9%28.6%1
76.1%9.0%8.9%28.9%9
80.9%14.5%19.7%63.2%46
89.5%19.8%26.7%78.1%1
71.1%2.5%4.1%12.8%3